20.01.2013.SaborSvetogJovanaМолитвено прослављање највећег од жена рођених, Светог Јована Крститеља у Саборном храму града Ниша започело је празничним бденијем. На сам дан празника Свету Архијерејску Литургију у свом катедралном храму служио је Преосвећени Епископ нишки Господин Др Јован. Како је спомендан Светог Јована и Крсна Слава Преосвећеног Владике на евхаристијско сабрање дошло је свештенство мирског и монашког реда из читаве Епархије. Сви су саслуживали свом Епископу који се њима, а и верном народу после прочитаног јеванђеља обратио речима поуке. На крају Литургије пререзан је славски колач, а потом су сви који су били у храму позвани на послужење у Светосавски дом. Затим је уследила трпеза љубави у Владичанском двору.

Протојереј ставрофор Милутин Тимотијевић

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. др Јован