Прослава храмовне славе Свете Петке у Доњој Расовачи почела је Светом Литургијом на дан ове дивне светитељке и брзе помоћнице 08.08.2016.г. у 800 сати, којом је началствовао високопречасни протојереј Хаџи Трајко Стојковић уз саслуживање житорађских пароха високопречасног протојереја Ђукана Оровића, оца Војкана, драгог нам госта старешине Храма у Доњој Врежини оца Владана Стојановића из Ниша и надлежног пароха оца Александра. За певницом су појали наши вероучитељи Горан Антанасковић и Радован Цветановић са дечијим црквеним хором овога храма. По завршетку Свете Литургије пререзан је славски колач који је принео Димитрије Тонић са породицом из Бучића, која се такође потрудила за заједничку трпезу љубави и пријатно дружење.
RasovacaУ касним поподневним сатима у циљу обнављања црквено – народних сабора одржан је културноуметнички програм у коме су учествовала КУД из Пуковца, Речице, Лукомира, Житорађе и Влахова под вођством Господина Ћосе и Стефана, уз пратњу Милоша Павловића, затим дечији црквени хорови из Житорађе и Доње Расоваче, а будући колачар Димитрије Тонић, виртуоз на хармоници одсвирао је пар народних кола. Игра, песма, музика и рецитација наизменично су се мењали уз богатство народних ношњи и дечијих осмеха. Свим учесницима братство Храма Свете Петке доделило је Захвалнице за допринос у обнови наше лепе културе и традиције.
И би угодно Богу и народу и нашој дивној Светој Петки.