У петак 07. октобра 2016. године, на празник свете првомученице Текле, преподобног Симона монаха, светог краља Владислава и преподобног Давида српског, Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски г. Теодосије, администратор Епархије нишке служио је свету архијерејску Литургију у храму светог Симона монаха, заштитника овога храма који је и крсна слава треће бригаде Копнене Восјке у Касарни Књаз Михајло у Нишу
Епископу је саслуживао велики број свештенства града Ниша као и других градова Епархије нишке.
KnjazMilosKasarnaПо заамвоној молитви Епископ Теодосије пререзао је славски колач у част данашњег празника а потом честитао славу свим припадницима ове установе.
Након свете Литургије приређен је пригодан програм коме су присуствовали између осталих градоначелник града Ниша г. Дарко Булатовић, Комадант Копнене Војске генерал-потпуковник Милосав Симовић, комадант треће бригаде Копнене Војске бригадни генерал Миле Јелић као и друге угледне званице из политичког, јавног и културног живота.