У суботу седамнаесту по Духовима, када молитвено прослављамо светог свештеномученика Кипријана и преподобног Андреја јуродивог Христа ради, Његово Преосвештенство епископ рашко-призренски Г-дин Теодосије, администратор Епархије нишке, служио је заупокојену Литургију у селу Црнољевица надомак Сврљига.
Дугогодишњи парох ове парохије, пречасни јереј Зоран Судимац, испустио је своју племениту и благочестиву душу у четвртак, те му је после светог Евхаристијског сабрања одслужено опело којим је началствовао архипастир нишке епархије, Његово Преосвештенство, Г-дин Теодосије.
ZaupokojenaАрхијереју су саслуживали, пречасни протојереј Златко Василић,архијерејски намесник трећи нишки, некадашњи пароси сврљишких парохија, нишки свештеници о. Новица Митровић и о. Добри Митровић, пречасни јереј Страхиња Ераковић и сврљишки парох, јереј Никола Миљковић.
По завршетку опела, Преосвештени Владика је сабранима упутио реч утехе.