07122017BelaPalanka

На празник Свете великомученице Екатарине, у четвртак 7. децембра, Његово Преосвештенство Eпископ нишки Г.Г. Арсеније служиo je Свету Архијерејску Литургију у храму Вазнесења Господњег у Белој Паланци. Епископу су саслуживали архијерејски намесник пиротски јереј Душко Видачић, архијерејски намесник белопаланачки јереј Славиша Смиљић, парох кумаревски јереј Ненад Стојановић, парох трећи власотиначки јереј Милош Живић, парох кутлешки јереј Иван Јанковић и ђакон цркве Светог Пантелејмона у Нишу Далибор Мидић.
Литургији су, осим бројног народа присуствовали и председник општине Бела Паланка, господин Горан Миљковић и потпредседник, господин Мирослав Маринковић.
Након Литургије, Владика је осветио три иконе: икону Свете великомученице Екатарине, икону Светог Николаја Мирликијског и икону Светог Никите Ремезијанског.
Његовом Преосвештенству представљена је монографија „Св. Никита Бога Хвали“, аутора професора Милице Станковић из Ниша, која је припремљена за штампу, а писана са благословом Владике Арсенија а на иницијативу оца Немање Минића.

Извор Радио Глас
{oziogallery 1582}