У суботу, 27. априла 2024. године, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније присуствовао је отварању изложбе "Свети Онуфрије Велики - икона пустињског оца" у Музеју црквених старина Епархије нишке.

Ова изложба је ауторско дело Милице Михајловић, историчара уметности при Завичајном музеју у Књажевцу, а посвећена је историјском наслеђу древног манастира Светог Онуфрија Великог у Базовику, недалеко од бигарског водопада, на старопланинској међи Пирота и Књажевца.

Отварању изложбе присуствовало је пуно посетилаца, који су имали прилику да се ближе упознају са овим великим подвижником и њему посвећеном светињом, која вековима стоји на украс и духовно укрепљење верног народа околних крајева.

Сви заинтересовани моћи ће да посете изложбу у просторијама Музеја у Светосавском дому, у порти Саборног храма у Нишу, где ће бити изложена током наредних недеља.