SvetiRomanНа дан празника св. Романа Ђунишког, Његово Преосвештенство Епископ нишки Јован служио је Свету Архијерејску Литургију у манастиру св. Романа. Епископу Јовану саслуживало је свештенство алексиначког намесништва, као и верни народ који је дошао у великом броју. Након Свете Службе, око храма прошла је свечана литија. Владика је пререзао славски колач и својом беседом је верном народу пружио речи утехе и подсетио на важност угледања на лик св. Романа. Подаривши свој архијерејски благослов, Владика Јован је још једном честитао манастирску славу протосинђелу Дамаскину и његовом братству.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. др Јован

У манастирској порти припремљен је богат културно уметнички програм. Братија манастира за све верне припремила је трпезу љубави..