DSC09014У навечерје празника Воздвижења Часнога и Животворног Крста Господњег, Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренског г.Теодосије, заменик Епископа нишког у обављању дужности Епархијског архијереја служио је празнично бдење у светоархангелском храму у Нишу. Епископу је саслуживало братсво овога светога храма. На крају свете службе изнешен је Часни Крст Господњи на целивање и поклоњење.
На сам празник Воздвижења, Епископ Теодосије началствовао је Евхаристијим сабрањем у храму Свете Тројице у Куршумлији. Епископу су саслуживали свештеници и свештеномонаси архијерејског намесништва косаничког.
У току свете Службе, Епископ Теодосије рукопроизвео је у чин чтеца г. Милована Дерету, службеника Епархијског Управног одбора, а секретара Епископа нишког, ђакона Стевана Кричку, одликовао протођаконским чином.
Велики број верних, а нарочито најмлађих, који се сабрао на овај велики празник под сводове храма, приступио је Светим Тајнама Христовим.

Његово Преосвештенство Епископ рашко-приренски Г.Г.Теодосије