Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа нишког г. Арсенија, у организацији  Православне Епархије нишке, управе Саборне цркве Силаска Светог Духа на Апостоле, Града Ниша, Копнене Војске Србије и НЦПД „Бранко“, у понедељак, 26. јуна 2023. године, на платоу Светосавског дома у Нишу одржана је свечана Видовданска академија, припремљена у сусрет овом великом дану и празнику.

Академији су присуствовали градоначелница Ниша госпођа Драгана Сотировски, ректор Универзитета у Нишу господин Драган Антић, руководилац Школске управе господин Предраг Нешовић, представници Нишавског управног округа, Градских општина, Војске Србије, МУП-а Србије, начелници ПУ Ниш, БИА и Жандрамерије, свештенство Епархије нишке, директори основних и средњих школа, као и бројне јавне личности града Ниша.

Пред сам почетак Видовданске академије, ученицима генерације основних и средњих школа, као и најбољим студентима са територије Града Ниша традиционално су додељене награде и похвалнице.

Уводним словом окупљене је поздравио високопречани протојереј – ставрофор Бранислав Цинцаревић, старешина Саборног храма.

Овогодишњу видовданску беседу одржао је веома надахнуто проф. др Хаџи Иван Тасић, интерниста – кардиолог.

Потом је уследио свечани програм на платоу испред Светосавског дома.

У програму се учествовали Војни оркестар Копнене војске Републике Србије, Нишка црквено-певачка дружина "Бранко" и Дечије-омладински хор "Бранко" са солистима, диригенти госпођа Сара Цинцаревић и госпођа Јована Микић, Дечији-омладински фолклорни ансамбл "Бранко“, под руководством госпође Маријане Цветковић Кесер, Фолклорно-драмска секција НЦПД „Бранко“, уметнички руководилац госпођа Сузана Миловановић, наратори Светлана Михајловић, првакиња Позоришта лутака у Нишу, и господин Ивица Џунић. Уредник и аутор програма био је протојереј-ставрофор Ненад Микић.

На крају, окупљени су поздравили аплаузом овогодишње „витезове знања“, ученике генерације и најбоље студенте.

На извештају благодаримо господину Здравку Стојнићу, PR-у НЦПД "Бранко".