У уторак, 21. новембра 2023. године, када молитвено прослављамо празник Сабора Светог Архангела Михаила и осталих Небеских Сила Бестелесних-Аранђеловдан, Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. Арсеније служио је Свету Литургију у Саборном храму у Нишу.

На овом Евхаристијском сабрању Преосвећеном Владики саслуживали су протојереј-ставрофор Бранислав Цинцаревић, протојереј-ставрофор Ненад Микић, протојереј Миодраг Павловић, протојереј Борислав Стаменковић, протојереј Владица Савић, протојереј Ђорђе Димић, јеромонах Пантелејомон (Мијаиловић), протођакон Ђорђе Филиповић и протођакон Стеван Кричка.
Благолепију Свете Литургије допринело је појање хора „Бранко.“

Након заамвоне молитве Његово Преосвештенство освештао је славске дарове и пререзао славски колач. Данашњи празни је слава Малог Саборног храма у Нишу који ове године прославља 204-ту годишњицу постојања.