У недељу другу по Духовима, преосвећени Епископ нишки Господин Јован је служио Свету Архијерејску Литургију у храму Вазенесења Христовог у Медвеђи. Епископу је салуживало свештенство из јабланичког и лесковачких намесништава. У току Литургије Владика Јован је освештао нови иконостас медвеђског храма. Надлежног пароха, Братислава Мијајловића одликовао је чином протојереја, а в.д. архијерејског намесника јабланичког Далибора Стефановића, звањем протонамесника. У току Литургије у ђаконски чин Епископ нишки рукоположио је вероучитеља Милана Ђорђевића. После прочитаног Јеванђеља Преосвећени Владика је све сабране поучио својом беседом. По завршеној служби Црквена општина Медвеђа је за све присутне приредила трпезу љубави.
MedvedjaПосету Медвеђи Владика Јован је искористио да посети манастир Богородице Пећке у Горњој Брајини, на административној линији раздвајања са Косовом, а такође и храм и свештеника у Сијаринској Бањи.