tesicaVaskrsИ ове године празник Васкрсења Господњег прослављен је торжествено у парохији Тешичкој. Велики број верних посетио је храм Успења Пресвете Богородице како у дане Цветне и Страдалне седмице, тако и на сам дан Васкрсења Господњег. Са великом радошћу верни су примили од свештеника највећи дар са неба из Јерусалима са Христовог Гроба, Благодатни Огањ, а потом је уследила Васкршња литија а након и литургија у којој је молитвено било присутно мноштво верника ове парохије. Већи део њих је у предходним данима окајао своје грехе а на сам дан Васкрса, се и сјединио са Христом у Св.Тајни над Тајнама Св. Евхаристији.Након одслужене литургије верницима је прочитана Васкршња посланица Његове Светости Патријарха Иринеја. Најмлађи су и ове године дали све од себе,организовали смо за њих такмичење „Најлепше и најјаче јаје парохије тешичке“ у њему је 33 такмичара узело учешће. Додељено је шест диплома, три за најлепше, три за најјаче Васкршње јаје, за победнике је „ Удружење жена из Тешице“ обезбедило пригодне поклоне а парохија тешичка по књигу.Након такмичења изненађење за све верне било је „Културно уметничко друштво“ из Тешице које је прелепом својом игром учинило да ће се Васкрс ове године дуго памтити у Тешици. Након планираног програма за све присутне послужено је послужење у порти храма ове парохије, свештеник се и тада обратио вернима, подсетивши их, да је свака недеља мали Васкрс и да се сваке недеље морамо окупљати као и ове Васкрсне недеље, у великом броју, јер сви ми крштени смо чланови живе цркве Христове, припадамо заједници оних који су такође умрли са Христом и којима ће бити дарован нови живот у њему. ХРИСТОС ВАСКРСЕ! ВАИСТИНУ ВАСКРСЕ!