Света Служба у цркви светих Константина и Јелене у Нишу

У недељу 26. по Духовима, Преосвештени Пастироначалник и Архијереј Константиновог града Ниша Господин Јован, началствовао је светим Евхаристијским Сабрањем у цркви равноапостолних светитеља и Богоизабраних Константина и Јелене.

По читању светог Јеванђеља Владика Јован поучио је сабрање народа Божијег тумачећи прочитану Реч Господњу.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. др Јован

На светој Литургији, Епископ Јован миропомазао је новопросвећену слушкињу Божију Петру, кћер високопречасног протонамесника Александра секретара Црквеног Суда нишке Епископије.

Света Литургија завршена је Благодарењем Епископа нишког Господина Јована заслужнима за реализацију великог и веома значајног Пројекта Епархије нишке и Библијског друштва Србије.

02.12.2012.BiblijaУ сурет Јубиларној прослави у Нишу 2013. Епархија нишка покренула је мисионарски пројекат "Реч Господња Константиновом граду", у оквиру кога ће се од данашњег дана грађанима Ниша делити по један примерак Светог Писма Новог Завета, свака породица на кућну адресу добиће ваучер за подизање свог примерка у парохијском храму.

Милошћу Божијом, а благовољењем нашег Епископа, презвитер Милан Драговић одликован је звањем протонамесника, Библијска друштва Србије и Аустралије одликована су Орденом светог Цара Константина, а г-ђа Вера Митић секретар Библијског Друштва Србије, ЈКП Обједињена наплата Ниш, Архијерејским Граматама.

Епископ нишки Арсеније
20190904 103104 185 27 128 46 64