Са благословом Његовог Преосвештва епископа рашко-призренског г.Теодосија заменика Епископа нишког у обављању дужности епархијског архијереја за ученике прве и друге године Алексиначке Гимназије је Црквена Општина Алексинац организовала поклоничко путовање у Сремске Карловце 10. и 11. октобра 2015. године.
AleksinacEkskurzijaВероучитељ ђакон Младен Маринковић је уз помоћ колега разредних старешина професора гимназије окупио 110 ученика који су кренули на ово путовање. Помоћ у организацији је пружио и парох трњански отац Југослав Ћурчић који иначе завршио Богословију у Сремским Карловцима.
10. октобра смо посетили манастир Ковиљ који се налази на 20 километара испред Новог Сада. После тога смо били у Новом Саду. Увече су ученици са професорима се сместили у хотелу у Сремским Карловцима.

11. октобра су ученици са професорима дошли на литургију у саборном храму у Карловцима. Након тога је посећена Богословија и патријаршијска розница.