parastosProti27.-ог новембра у петак на Старом гробљу у Алексинцу одржан је у капели Светог Архангела парастос проти Стевану Димитријевићу. Парастос је одржало братство храма Св. Николе у присуству професора и ученика Средње Техничке Школе "Прота Стеван Димитријевић".
Прота Стеван је рођен је 10/22. јануара 1866. године у Алексинцу. Богословију је завршио у Београду 1887, а Духовну академију у Кијеву 1898..

Био је професор у Скопљу и Солуну, ректор Призренске богословије, затим редовни професор историје српске цркве на Богословском факултету Универзитета у Београду од 1920. до 1936. године. Био је први декан Богословског факултета. Такође, био је професор четворици патријараха: Варнаве, Гаврила Дожића, Германа и Павла.

Указом краља Грчке 1937. године проглашен је почасним доктором атинског Универзитета. На Коларцу у Београду 1936. године промовисан је у почасног доктора теологије и члана Историјског института Српске академије наука и уметности.