СВЕТА ВЕЛИКОМУЧЕНИЦА НЕДЕЉА

SvNedeljaНа празник Свете Великомученице Недеље Преосвећени Епископ нишки Господин Др Јован посетио је село Каоник у АН алексиначком и у тамошњем храму посвећеном овој светитељки служио Свету Архијерејску Литургију. Епископу су саслуживали свештеници из нишке и крушевачке Епархије, а богослужио је и јерођакон Прокопије, клирик антиохијске Патријаршије, студент Богословског факултета у Београду. На почетку Литургије у чин ипођакона рукопроизведен је дипломирани теолог Младен Маринковић, вероучитељ из Житковца. У току евхаристијског славља Владика Јован је ипођакона Младена рукоположио у ђаконски чин. Многи од великог броја сабраних верних су се причестили, а затим се пошло у опход око храма. После прочитаног Јеванђеља и резања славског колача Епископ се свештенству и народу обратио речима поуке. Затим је уследио кратки уметнички програм у порти храма, а прослава храмовне славе је настављена трпезом љубави на којој су стари и нови колачар међусобно разменили честитке.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. др Јован