САБОР СВЕТИХ АПОСТОЛА

TurekovacПразник сабора Светих Апостола свечано је прослављен у селу Турековац код Лесковца. Поводом храмовне славе Свету Архијерејску Литургију је служио Преосвећени Епископ нишки Господин Др Јован уз саслуживање више свештенеика из Лесковца и околине. После прочитаног Јеванђеља Владика је поучио сабрани верни народ. У току Литургије Црква је добила два нова свештенослужитеља. Наиме, у свештенички чин рукоположен је лесковачки ђакон Игор Аризановић, а у чин ђакона рукоположен је дипломирани теолог Милан Крстић, вероучитељ из Лесковца. На крају службе обављен је опход око храма и пререзан је славски колач. Храмовна слава је била прилика да се ЦО турековачка захвали својим ктиторима и приложницима доделом захвалница. После богослужења приређена је трпеза љубави.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. др Јован