Света архијерејска Литургија у Цркви Светог Луке у Нишу поводом храмовне славе

DSC 0349

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. Г. Арсеније служио је Свету архијерејску Литургију у препуном Храму Светог Луке у Нишу поводом храмовне славе, у четвртак 31. новембра 2019. године.
Преосвећеном Владики саслуживали су протојереји-ставрофори Радован Петровић и Новица Митровић, протојереји Светислав Петровић, Миодраг Павловић, Борислав Стаменковић, јереј Милан Крстић, јеромонах Нектарије (Ђурић), протођакон Стеван Кричка и ђакон Дејан Јовановић.

Након читања Светог Јеванђеља, беседу о Светом Луки произнео је јеромонах Нектарије (Ђурић), који је рекао како је Свети Лука народима Бaлкана два пута у историји био апостол и заштитик. Први пут за живота, током своје апостолске мисије по Далмацији, а други пут када је Деспот Ђурађ Бранковић његове Свете мошти пренео из Епира у Смедерево.

Чин освећења и резања славског колача обавио је Преосвећени Владика, који се након тога обратио верном народу честитајући свима данашњи празник.

Јеромонах Нектарије (Ђурић)