ПРОСЛАВА ПРЕПОДОБНОМУЧЕНИЦЕ ПАРАСКЕВЕ У ОСТРОВИЦИ

По устаљеној традицији мештана села Сићева и Островице, као и многих верујућих из Ниша и читаве Епархије и овог 8. августа 2014. године слила се река људи у манастир Свете Петке код Островице.

Свету Литургију је служио протојереј Зоран Филиповић из Ниша уз саслужење јереја Игора Стојковића, пароха јелашничког и ђакона Горана Вучковића из храма Светог Луке из Ниша.
У Литургијском саберању учествовало је више од две стотине људи, а Свете Тајне је примило педесетак верника.

OstrovicaТоржественом беседом о закону љубави хришћанске, отац Зоран је благословио и поучио верни народ, а након свете Литургије пресекао славски колач испред храма. У узношењу колача учествовао је многобројни народ на челу са домаћинима славе господином Владимиром и госпођом Сузаном из Ниша, као и новим домаћином господином Предрагом из Бабушнице.

Домаћини славе су уприличили богату славску трпезу, а трпезарија манастира је била премала да прими све присутне одједном, те се сабрање за трпезом љубави продужило читавог дана.