Света Служба са чудотворном иконом Мајке Божије сићевачке

Данас 4. октобра, са почетком у 8 часова, Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. др Јован служио је Свету Архијерејску Литургију у храму Светих равноапостолних цара Константина и царице Јелене, у коме ће се у овим празничним данима налазити чудотворна Икона Богородице сићевачке, која је синоћ овде свечано дочекана.

Епископу су саслуживали високопреподобни архимандрит Јероним, постављени телетархис најављеног Евхаристијског сабрања Православних поглавара, и свештенослужитељи из Ниша и околине.

bogorodicaliturgijaВладика је поучио окупљене и позвао поклонике, које ових дана Ниш очекује у великом броју, да у план свог боравка у родном граду св. цара Константина обавезно уврсте и посету светињама у околини, као што је манастир Покрова Пресвете Богородице и манастир Светог Романа у Ђунису.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. др Јован

Вечерас у 19:30 очекује се долазак највећих познатих хришћанских светиња, дела Часног Крста и Деснице св. Јована Крститеља у Саборни храм.

ПРОГРАМ ПРОСЛАВЕ ЈУБИЛЕЈА ОД 1. ДО 7. ОКТОБРА