SvrljigУ недељу једанаесту по Духовима, када Црква Божија прославља угоднике своје светог мученика Агатоника и свештеномученика Горазда чешког, Црква Божија у Сврљигу имала је велику духовну радост.
Евхаристијско сабрање предводио је пречасни јереј Никола Миљковић, нови парохијски свештеник сврљишки. Након прочитаног Јеванђеља отац Никола је поучио верни народ тумачећи перикопу Јеванђелску, подсетивши све присутне о великом дугу који сви ми имамо према Богу на ономе што нам је дао и на Његово неизмерном праштању наших дугова. Поучећи своју паству да требамо да се бринемо једни о другима, позвавши их да своје ближње доводе у Цркву.
Лепоту овом литургијском слављу допринело је појање са певнице парохијана ове парохије.
Након службе Божије верни народ је наставио дружење са својим новим пастиром у Црквеној порти предивног храма посвећеног светом цару Константину и царици Јелени.