ХРАМОВНА СЛАВА 37. МЕХАНИЗОВАНОГ БАТАЉОНА У КУРШУМЛИЈИ

DSC 0324

Дана 22.07.2019 године у богослужбеном простору Светог великомученика Прокопија у касарни ,,Топлички устанак” у Куршумлији у 37. механизованом батаљону, који прославља Светог Прокопија као заштитника јединице, служена је Света архијерејска Литургија, којом је началствовао Његово Преосвештенство Епископ нишки и војни Г. Г. Арсеније.

На Светој Литургији Епископу су саслуживали свештеници из косаничког намесништва и војно свештенство.

Домаћин славе је био командант ове јединице потпуковник Грујица Вуковић, а колачар мајор Игор Шмигић.

Његово Преосвештенство г. Арсеније се обратио Богомудрим речима и поздравио је све припаднике 37. механизованог батаљона и 38. механизованог батаљона и све госте, који су у великом броју испунили параклис, призвавши на све благослов Божији и молитве Светог Прокопија чији светли пример је најбољи показатељ како треба хришћански живети и војнички храбро војевати за бесмртне вредности Царства Небеског.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. Г. Арсеније

Након богослужења извршен је чин резања славског колача и освећења славског кољива а у војничком ресторану приређена је славска трпеза за све учеснике данашњег духовног славља.

Јереј Иван Ганић, војни свештеник