BlaceSavindanИ ове године Свети Сава је у Блацу торжествено прослављен. Наставно особље се одазвало на позив који су упутили свештеници и вероучитељи да доведу ђаке у цркву. Тако је црква била пуна малишана свих узраста који су заједно са својим васпитачима, учитељима, наставницима и свим верницима учествовали у Светој Литургији. Још једном се обистинио псаламски стих ИЗ УСТА ДЕЦЕ И ОДОЈЧАТИ НАЧИНИО СИ СЕБИ ХВАЛУ када је црква одјекивала анђеоским гласом деце која су ЈЕДНИМ УСТИМА И ЈЕДНИМ СРЦЕМ прослављала Бога и Светог Саву изговарајући Символ вере, узносећи Молитву Господњу, појући Химну Светом Сави за време причасна... Ови дирљиви призори су се наставили све до краја Литургије када су при крају у сечењу и ломљењу светосавског колача највише учествовали најмлађи. На крају Литургије блачка црква је даривала најмлађе. Сваки малишан је добио по иконицу Св. Саве и по јестиви поклончић у виду сокића, сланих грицкалица, кутијице кексића итд. Након Литургије прослава Светог Саве је настављена у школама како у Блацу тако и у околним селима где су свештеници секли колаче а ђаци улепшали светосавску прославу приредбама које су припремили у част највећег српског просветитеља.