MarkovdanSeloBrzaУ селу Брза, Црквене општине Вучје прослављен је спомен на св. апостола Марка, што је иначе и литијска слава овога места. Празнично славље је обележену служењем литургије под крсним тремом у центру села. Литургијиском службом началствовао је новорукоположени свештеник, јереј Милан Додеровић, наречени парох белопоточки, а саслуживали су му свештеници, Игор Аризановић, парох чукљенички, Владица Новковић, парох балиновачки и надлежни парох Александар Срнић. У литургији је узело учешће око педесетак мештана, углавном деце и омладине. Домаћин који нас је угостио био је г-дин Бојан Пешић, мештанин Брзе. Јереј Милан Додеровић, обратио се окупљенима беседом, указујући им на важност чувања здраве вере и литургијске радости, осврћући се на живот св. апостола Марка.
Након литургије, литија је обишла село.