Дан пре страдања на Крсту, на Велики Четвртак, Господ је са својим ученицима , на Тајној Вечери, установио Свету Тајну Причешћа говорећи:

VelikiCetvrtakPirot„ Узмите, једите; ово је тело моје.“ и „Пијте из ње сви; Јер ово је крв моја Новога Завета која се пролива за многе ради отпуштења грехова“.
Велики хришћански празник прославили су верници као и деца са веронауке из о.ш.Вук Караџић и Гимназије са својим вероучитељицма, певајући и славећи Господа. У Тајној Вечери учествовали су и причестили се скоро сви присутни. Након Свете литургије, малишани вртића „Црвенкапа“ заједно са својим васпитачима у Храму су у сусрет Васкрсу украшавали Васкршња јаја на опште задовољство свештенства и свих присутних верника.