PirotУ недељу 28.августа 2016 године, на празник Успења Пресвете Богородице, Његово Преосвештенство епископ рашко-призренски г. Теодосије, администратор Епархије нишке началствовао је Евхаристијским сабрањем у храму посвећеном овом празнику у Пироту.
Епископу је саслуживало братство овога светога храма, велики број свештеника из других градова Епархије нишке као и многобројни народ града Пирота, који се окупио да заједно са својим архипастиром прослави овај предивни празник који се уједно слави и као градска слава.
У току свете Литургије епископ Теодосије у свештенички чин рукоположио је јерођакона Јоакима (Недељковића) сабрата манастира Височка Ржана.
По светој Служби учињен је трокраки опход око светога храма а потом је свечана литија прошла градским улицама предвођена Епископом Теодосијем.
Испред градске куће пререзан је славски колач а Епископ је пригодном беседом поздравио све сабране.