Сабор Пресвете Богородице свечано прослављен у Пироту

DSC01019Другог дана Божића, на празник сабора Пресвете Богородице, Његово Преосвештенство Епископ нишки Господин Јован служио је свету архијерејску Литургију у храму Рождества Христовог у Пироту.Њему је саслуживало свештенство пиротског намесништва. Верни народ окупио се у великом броју да дочека свог Архијереја, који је, крају свете Службе све поздравио радосним Божићним поздравом и надахнуто беседио. Љубављу управе храма, приређена је гозба љубави. Владика Јован је такође и обишао саборни храм у Пироту, који је под рестаураторским радовима.Након Пирота Епископ Јован посетио је свештену обитељ светога Ђорђа у селу Темска и честитао празник сестрама.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. др Јован