Рођење Светог Пророка, Претече и Крститеља Господњег Јована-Ивандан (2)

На празник рођења Светог Пророка , Претече и Крститеља Господњег Јована, Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Јован служио је Свету архијерејску Литургију у Вучју,поводом храмовне славе.
VucjeЕпископ је на почетку Свете Литургије осветио нови живопис у храму.
Литургији је присуствовао велики број верника како из села која чине ову парохију, тако и целог лесковачког краја.
Литургији, на којој су саслуживали свештеници лесковачких намесништава присуствовао је и градоначелник Лесковца.
Епископ је старешину храма јереја Александра Срнића одликовао правом ношења појаса, а потом речима поуке поучио сабрани народ Божији говорећи о Светом Јовану Крститељу.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. др Јован

На крају Свете Службе пререзан је славски колач, а испред храма приређен је пригодан програм.
Света Служба настављена је трпезом љубави и просторијама Црквене општине.

У повратку из Вучја, Епископ је посетио новоподигнути храм у Белом Потоку и благословио завршне радове на храму.