Света Литургија и освећење храма у Белом Потоку

У 22.недељу по Духовима, на празник светог мученик Нестора, Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Јован служио је свету Литургију у Белом потоку надомак Лесковца у храму посвећеном светом великомученику Георгију.
BeliPotokЕпископу су саслуживали свештеници Архијерејских намесништава лесковачких, а посебну радост данашњем празнику учинили су гости из Црне Горе, јереј Слободан Јокић свештеник у храму Светог Василија Острошког у Никшићу као и ђакон храма Васкрсења Христовог у Подгорици, Владимир Јарамаз.
На почетку свете Службе Епископ је извршио мало освећење новоподигнуте богомоље а потом миропомазао нову чланицу Христове заједнице, девојчицу Ирину.
У надахнутој беседи Епископ је протумачио јеванђељску причу о богаташу и Лазару.
Велики број најмлађих приступио је светим Тајнама Христовим након чега је Епископ разделио антидор и благословио све присутне.
Трпеза љубави приређена је пожртвованошћу гдина.Младена Стојановића и његове породице који су иначе и ктитори новоосвећеног храма.
Епископ је потом са својом пратњом обишао фабрику ,, Југпром,, власника Г.дина Младена.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. др Јован