Празник светог великомученика Георгија у Белом Потоку

DSC06225
На празник Преполовљења и св. великомученика Георгија, Његово Преосвештенство Епископ нишки господин Јован служио је Свету архијерејску Литургију у храму св. Георгија у Белом Потоку, надомак Лесковца.
Њему је саслуживало свештенство лесковачких намесништава, ако и свештенство власотиначког намесништва.
Верни народ се окупио у великом броју да са својим архипастиром литургијски прослави празник.
На Великом Входу Владика је рукоположио у јерејски чин досадашњег ђакона саборне цркве у Лесковцу ђакона Милана Додеровића, а у току Службе у чин ђакона господина Мартина Мичића.
Након Литургије Владика је пререзао славски колач, потом се својим саслужитељима, свештеницима и вером народу обратио беседом пуном очинске бриге и јеванђелске поуке.
По завршетку Службе, љубављу ктитора приређена је и трпеза љубави.
Након Белог Потока, Епископ је у пратњи Архијерејског намесника другог лесковачког протонамесника Дејана Станковића, обишао манастир Пресвете Богородице у Јашуњи.
Епископ је обишао сестринство ове свете обитељи и поклонио се гробу стараца Арсенија иначе старца који је исповедао светог аву Јустина Поповића.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г.ЈОВАН