Други дан Духова у Лесковцу

Naslovna
На други дан празника Свете Педесетнице, Његово Преосвештенство Епископ нишки господин Јован служио је Свету архијерејску Литургију у храму Св. Тројице у Лесковцу.
Њему је том приликом саслуживало свештенство овог храма, као и свештенство лесковачких намесништава, као и верни народ, који се окупио у великом броју.
Након читања Светог Јеванђеља, Епископ Јован је све присутне укрепио беседом, говорећи о тајни Педесетнице.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г.ЈОВАН

У наставку, по завршетку Свете Службе, уприличена је свечана литија кроз град, коју је предводио Епископ, уз присуство градоначелинка Лесковца, управе града, и великог броја верног народа града Лесковца. После свечане литије, Епископ Јован је пререзао славски колач у порти храма а потом поздравио све сабране.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г.ЈОВАН

Владика је обишао такође и новоподигнути храм св.Симеона Мироточивог у лесковачком насељу Дубочица, те потом, у просторијама градоначелништва Лесковца, пререзао славски колач, дарујући присутнима гозбу речи.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г.ЈОВАН

У послеподневним часовима, владика Јован је са свештенством саборног лесковачког храма посетио Народни музеј у Лесковцу, обилазећи притом тренутну веома занимљиву и значајну поставку везану за Јустинијану Приму, духовни и културни бисер овог краја, државе , и свеколике хришћанске васељене.