У Свету Велику среду, када се Црква Христова молитвено присећа жене грешнице која је миром помазала Господа у Витинији, у дому Симона губавога, а истовремено се спомиње и Јудино издајство, које се збило након тога, у саборном храму Силаска Светога Духа у Нишу, Преосвећени Епископ нишки Јован са свештенством служио је Свету тајну Јелеосвећења.

JeleosvecenjeЈелеосвећење је Света Тајна у којој се на болесника, уз помазивање његовог тела јелејем, призива благодат Божија која исцељује душевне и телесне немоћи. Призивањем Духа Светога се освећује уље којим свештеници на крају јелеосвећења помажу све присутне. Ова Света Тајна није само зарад телесног излечења човека, већ је њен главни циљ да се оболела особа врати у заједницу са Христом и са Његовом Црквом.
Након богослужења Епископ је пастирском поуком поучио све присутне, говорећи о значају ове велике тајне.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. др Јован