НЕДЕЉА ПРАВОСЛАВЉА

NedeljaPravoslavljaПрва недеља Часног поста у којој се сећамо победе Цркве над онима који нису одавали достојно поштовање иконама и моштима светих свечано је прослављена широм наше помесне Цркве па тако и у Епархији нишкој. Свету Архијерејску Литургију у нишком Саборном храму служио је Преосвећени Епископ нишки Господин Др Јован уз саслужење катедралног свештенства.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. др Јован

На крају Литургије Епископ је поучио сабране својом архипастирском беседом, а после приступања многобројног верног народа Светим Тајнама Христовим око храма је обављен опход са иконама после којег је прочитан Синодик који се чита ове прве недеље поста.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. др Јован