СРЕТЕЊЕ ГОСПОДЊЕ

sretenjeУочи празника Сретења Господњег Преосвећени Епископ нишки Господин Др Јован служио је свечано празнично бденије у Саборном храму у Нишу. Уз саслужење нишког свештенства Владика Јован је на сам дан празника служио Божанствену Литургију у нишком Саборном храму. На почетку Литургије у чин чтеца рукопроизвео је Лазара Павловића, студента Богословског факултета из Медвеђе, а у току Литургије у свештенички чин рукоположио је ђакона Лазара Радуловића, нишког вероучитеља. У току свете службе велик број верника је приступио Светим Тајнама Христовим. О значају празника на крају службе Епископ је говорио у својој Архипастирској проповеди.

Његово Преосвештенство Епископ Нишки Г.Г. др Јован