bozicНа празник Христовог рођења Преосвећени Епископ нишки Господин Др Јован је служио Свету Архијерејску Литургију у Саборном храму у Нишу. Епископу су саслуживали свештеници овог храма. После прочитаног Јеванђеља великом мноштву сабраног верног народа прочитана је божићна посланица Његове светости, Патријарха српског Господина Иринеја, коју је свим чедима српске Цркве упутио заједно са нашим Архијерејима. После свете службе, док је на благослов делио иконице празника, Владика Јован је поздравио све сабране и честитао им празник.

bozic1

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. др Јован

Потом је у згради Епископије на кратко честитање Епископ примио представнике политичког и културног живота града Ниша који су присуствовали богослужењу, док ће сви остали празничне честитке са Епископом разменити на празник Сабора Пресвете Богородице када ће у вечерњим часовима у сали Светосавског дома бити одржан традиционални божићни концерт.