ДЕВЕТА НЕДЕЉА ПО ДУХОВИМА

jeleosvecenje Јелеосвећење у Саборном храму у Нишу уочи Недеље девете по Духовдану.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. др Јован

nedeljadevetaУ девету недељу по Духовима Преосвећени епископ нишки Господин Др Јован посетио је село Драгушу надомак Блаца и чином малог освећења освештао обновљени храм Светог пророка Илије. Епископу је саслуживало свештенство косаничког Архијерејског намесништва, као и гости из крушевачке и браничевске Епархије. На литургији су певали чланови крушевачког црквеног хора. За заслуге за труд на обнављању овог храма чином протојереја одликован је свештеник Јован Живановић, парох блачки. После прочитаног Јеванђеља Епископ је одржао поучно слово. На крају Литургије уручене су грамате признања свима који су уложили труд за обнављање храма, а потом је освештана и новоподигнута црквена сала у којој је у продужетку сабрања приређена трпеза љубави.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. др Јован