Педесетница

duhovi2013Катедрални храм града Ниша прославио је данас своју крсну славу, празник Силаска Светог Духа на апостоле. Свечаним празничним бденијем и светом Литургијом началствовао је Архипастир Константиновог града Преосвештени Владика Јован, уз саслужењесвештенослужитеља Епархије нишке. Након свете Литургије из Саборног храма кренула је свечана градска Литија, а конац торжественог славља био је у порти Саборног храма код старог записа, где је наш Епископ осветио и преломио славски колач у име и за добро свих житеља града Ниша. Владика Јован празничним и пастирским словом поздравио и поучио све, који су се сабрали око Трпезе Господње.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. др Јован