Празник светих Отаца-Оци

DSC00840У тридесету недељу по Духовима, на празник свете великомученице Анастасије, а у дан када се наша света Црква молитвено сећа успомене на свете Оце, Његово Преосвештенство Епископ нишки Господин Јован служио је божансствену Литургију у нишком Саборном храму.
Епископу је саслуживало братство овога светога Храма.Након читања божанских речи, Епископ је поучио све верне пригодном беседом говорећи о припреми за сусрет са новорођеним Богомладенцом и празником Његовог рођења које се ближи.
Након свете службе свој деци сабраној на светој Служби Епископ је поделио поклоне и подарио благослов.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. др Јован