Прослава Светог Јована Крститеља и крсна слава Епископа нишког

Sveti Jovan

У дан када се наша света Црква молитвено сећа светог Јована Пророка, Претече и Крститеља Господњег, Његово Преосвештенство Епископ нишки Господин Јован началствовао је Евхаристијским сабрањем у нишком Саборном храму уз саслужење многобројног свештенства како из Епархије нишке тако и гостију са стране.Радост празника данас је била већа утолико што се данас Светога Јована као свог крсног молитвеника и заштитника сећа Његово Преосвештенство Епископ нишки Господин Јован.
Епископ је по отпусту свете Литургије поздравио све верне сабране а потом је позвао све верне као и високе званице на заједничко послужење и трпезу љубави у радости данашњег празника.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г.ЈОВАН