MSC 3594

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. Арсеније служио је данас Свету Литургију у храму Светих Архангела у Нишу.

Поред братства овог светог храма, Епископу су саслуживали и протојереј Дејан Арсић, секретар Епархијског управног одбора Епархије нишке, јеромонах Нектарије Ђурић, јереј Дејан Величковић, клирик Епархије врањске и парох у Владичином Хану, и јереј Марко Николић, парох Први власотиначки.

Свето сабрање улепшало је и прелепо појање НЦПД "Бранко", под диригентском палицом госпође Саре Цинцаревић.

У току Свете Евхаристије, Преосвећени Владика је рукоположио Ђорђа Шојића, службеника Епажрхије нишке, у чин ђакона.

Стари Саборни храм био је испуњен верујућим народом, а поуку вернима произнео је старешина храма протојереј-ставрофор Бранислав Цинцаревић.

{oziogallery 2144}