СВЕТА АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА У САБОРНОМ ХРАМУ У НИШУ

DSC 0002У четврту недељу по Духовима, 5. јула 2020. године, Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. Г. Арсеније служио је Свету архијерејску Литургију у нишком Саборном храму Силаска Светог Духа на апостоле, уз саслуживање братства храма.
По благослову Преосвећеног Владике, надахнуту беседу произнео је протојереј Владица Савић, тумачећи данашње Јеванђелско зачало о исцељењу капетановог слуге, које се налази у Јеванђељу по Матеју у осмој глави од 5. до 13. стиха.

ПРОТОЈЕРЕЈ ВЛАДИЦА САВИЋ

Благољепију Свете Евхаристије допринело је и појање НЦПД "Бранко", хор катедралног храма, као и одговарање појаца са певнице и верног народа који је у великом броју узео молитвено учешће у данашњој Светој Служби.