НОВИ ПОСЛЕНИК НА ЊИВИ ГОСПОДЊОЈ

20200816 122421
У недељу десету по Духовима 16. августа 2020. године, Његово Преосвештенство епископ нишки Г. Арсеније служио је Свету Литургију у Саборном храму Силаска Светога Духа на Апостоле у Нишу.

Пред почетак Свете Литургије Владика је дао благослов за ношења орара чтецу Ненаду Тројановићу.

Преосвећеном Владики саслуживали су: протојереј Миодраг Павловић, протојереј Бобан Стојковић, протојереј Борислав Стаменковић, протојереј Владица Савић, јереј Милош Живић, јеромонах
Нектарије Ђурић, јереј Марко Николић, протођакон Стеван Кричка и ђакон Ђорђе Филиповић.

У току Свете Литругија после великог входа Преосвећени Владика је положио своје руке на главу ђакона Стефана Стаменковића и произвео га у свештени презвитерски чин.

Беседу је на данашњој служби произнео отац Миодраг Павловић.

ПРОТОЈЕРЕЈ МИОДРАГ ПАВЛОВИЋ