DSC 0001

У суботу, 30. октобра 2021. године, Његово Преосвештенство викарни Епископ хвостански г. Јустин стигао је у Епархију нишку, као изасланик Његове Светости Патријарха српског г. Порфирија.

Дочек Преосвећеног Епископа Јустина, као и свечани чин доксологије, одржан је у нишком Саборном храму Силаска Светог Духа на Апостоле. Владику Јустина дочекао је Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније, у пратњи братства Саборног храма и службеника Епархије нишке. Свечаном и достојном дочеку допринело је велелепно појање свештеничког хора Епархије нишке.

Повод посете Преосвећеног Епископа Јустина јесте крсна слава Центра за црквене студије, чему, као што је горе споменуто, присуствује као изасланик Његове Светости Патријарха српског г. Порфирија.

{oziogallery 2577}