DSC 0299

На дан када молитвено прослављамо Свете Мученице Веру, Наду и Љубав и њихову мајку Софију, Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. Г. Арсеније, слижио је у понедељак 30. септембра Свету архијерејску Литургију у Храму Свете Петке у Нишу уз саслуживање братства храма и свештеника из Ниша и околине.

Салуживали су протојереји-ставрофори Благоје Станковић и Драгиша Мартиновић, умировљени свештеници, протојереј Иван Цветковић, старешина храма Свете Петке у Нишу, протојереј Дејан Јовановић, протојереј Драгослав Лазић, протојереј Синиша Пиљановић, парох азбреснички, протојереј Александар Стојиљковић, парох други житорађски, јереј Дарко Китановић, парох трећи при Храму Светог Луке, јереј Никола Миљковић, старешина храма Светог цара Константина и царице Јелене у Сврљигу, јереј Бранислав Тонић, старешина храма Света Три Јерарха у Брзом Броду, јереј Александар Миленковић, парох пасипољански.

Преосвећани Владика пререзао је славски колач, а овогодишњи колачар била је г-ђа Емилија Петровић.

Многобројни верни народ испунио је овај Свети храм, а Евкаристијском сабрању присутвовао је и председник нишке ГО Плалилула г. Александар Ждрале.

На крају Свете Литургије Преосвећени Владика нишки обратио се сабранима у заједничкој молитви пригодним словом и говорећи о данашњем празнику рекао колико је велики подвиг мучеништва у Православљу.

На извештају благодаримо старешини храма Свете Петке протојереју Ивану Цветковићу.
{oziogallery 2052}