ZitoradjaБожићни празници у житорађском крају прослављени су са великом радошћу. Као што пастири у витлејемској пећини поздравише Богомладенца, тако и вредни народ овога краја поздрави свог Божића са пуно лепих народних обичаја. На Бадње вече свештеници: високопречасни протојереји Ђукан Д. Оровић и Хаџи Трајко Д. Стојковић и пречасни протонамесник Александар Р. Стојиљковић, позвани од своје пастве кренули су по околним селима да освећуји Бадњаке, благосиљају и поучавају народ. Верни народ сабран око својих Цркава, крсних знамења и записа у Речици, Лукомиру, Пејковцу, Дубову, Житорађи, Јасеници, Бадњевцу, Доњем Црнатову и Доњој Расовачи са својим духовним пастирима прославио је навечерје празника.

На сам дан Божића Свете Литургије служене су у Житорађи у Храму Светих Апостола Петра и Павла и Доњој Расовачи у Храму Свете Петке, када су се верници причестили и дечица радосним песмама поздравила рођење Спаситеља. На дан Светог Стефана пререзан је колач у веома старом Храму у Глашинцу, посвећеном овом дивном светитељу.