HorZitorajdaУ недељу четврту по Васкрсу, Раслабљеног, када се поклопила и прослава Светог Николаја Жичког, Дечији црквени хор у Житорађи четврту годину за редом прославио је своју крсну Славу. Прослава је почела Светом Литургијом којом је началствовао пречасни протонамесник Александар Стојиљковић уз саслуживање високопречасних протојереја Ђукана Оровића и Хаџи Трајка Стојковића и високопречасног протонамесника Србољуба Стаменковића. За певницом је појао Дечији црквени хор Бисери са својим вероучитељем Гораном Антанасковићем. Молитвено учешће узели су и верници. Началствовајући је поучио вернике о данашњем Јеванђељу, да имамо стрпљења и да је Господ увек ту када нам је потребан, хору честитао славу и пожелео да још много година певају Богу, који нам је увек најбољи пријатељ.
По завршетку Свете Литургије пререзан је славски колач који је ове године припремила ученица Јелена Костадиновић. За следећу годину за колачара се пријавила Тамара Митровић. Љубављу и трудом деце из хора и њихових родитеља у парохијском дому настављено је дружење уз трпезу љубави.