HorZitoradjaУ Житорађи у Храму Светих Апостола Петра и Павла прослављен је трећи дан Васкрса. Ове године, на данашњи дан, наша Света Црква прославља и златоустог проповедника Васкрслог Христа, Светог Николаја Жичког, који је молитвени заступник нашег дечијег црквеног хора. Светом Литургијом је началствовао пречасни јереј Слободан Илић, парох куршумлијски, уз саслужење пречасног јереја Марка Милетића, пароха кочанског, пензионисаног свештеника високопречасног протонамесника Србољуба Стаменковића и житорађских пароха високопречасних протојереја Ђукана Оровића и Хаџи Трајка Стојковића, пречасног јереја Војкана Радовановића и протонамесника Александра Стојиљковића. За певницом Богу су појали „Бисери“ са својим диригентом и вероучитељем Гораном Антанасковићем, који се дужи низ година брине и негује овај дчији хор, као и студент теологије Михајло Ђ. Оровић. Својом беседом Отац Александар указао је на значај Васкрслог Христа за наше спасење, са освртом на Светог Николаја Жичког и његову мисију широм православља, поздравио госте и „Бисерима“ пожелео да још много година поју Богу. Славски колач припремила је Тамара Митровић, а за следећу годину пријавио се Стефан Петровић. Света Литургија настављена је трпезом љубави за коју су се сви са љубављу побринули.