ZitoradjaVaskrs          Васкрсење Господње у Житорађским парохијама и храмовима прослављено је са пуно љубави и радости. Последње недеље поста организована је приредба и изложба дечијих васкршњих радова, 13-ти по реду Васкршњи дани општине Житорађа. Деца су својим сликама, игром, песмом, глумом, а највише срцем похрлила у сусрет Господу. Храмови су такође били испуњени верницима и децом. На сам дан Васкрсења свечано је дочекан Благодатни Огањ који је из Јерусалима стигао и у наше храмове. Васкршњом Литургијом у Житорађи началствовао је високопречасни протојереј Хаџи Трајко Стојковић уз саслужење високопречасних протојереја Ђукана Д. Оровића и пензионисаног протонамесника Србољуба Стаменковића и пречасног јереја Војкана Радовановића, док је у Доњој Расовачи у Храму Свете Петке служио Протонамесник Александар Стојиљковић. У обадва Храма појала су деца са својим вероучитељима. Верни народ се причестио Светим Тајнама Христовим. Освећена су Васкршња јаја, а по завршетку Свете Литургије и у Житорађи и у Доњој Расовачи организована су такмичења за најлепше и најјаче јаје, а деца победници добили су дипломе и награде. Са упаљеним Благодатним Огњем у срцима понели смо сви радост Васкрсења Господњег својим домовима.