SvNikolaZitoradjaУ недељу 22. маја на дан Преноса Моштију Светог Оца Николаја Мирликијског, у Речици надомак Житорађе прослављена је црквена слава. Прослава је почела Светом Литургијом у 08:00 сати којом је началствовао надлежни парох, пречасни јереј Војкан Радовановић, уз саслуживање високопречасног протојереја Ђукана Оровића, високопречасног протонамесника Србољуба Стаменковвића и пречасног протонамесника Александра Стојиљковића. Молитвено учешће узели су и мештани, као и верници из суседних села. Отац Ђукан је произнео беседу о излечењу раслабљебог и поучио вернике о животу и чудима Светог Оца Николаја. По завршетку Свете Литургије пререзан је славски колач. Овогодишњи колачар био је Љубиша Младеновић из Речице који је са својом породицом припремио трпезу љубави за све присутне. За следећу годину колач је преузео Владица Стојановић из Ђакуса. Отац Србољуб је поздравио све присутне и захвалио свима који су себе уградили у ову лепу светињу, а највише ктитору Добривоју Милићу који се прошле године преселио у Царство небеско, кога смо се овом приликом и молитвено сетили. Након трпезе која је спремљена са пуно љубави подружили смо се у порти овога светога Храма.