slobodan stankovic1
У уторак 26. фебруара 2019. године, на празник Светог Симеона Мироточивог, упокојио се у Господу презвитер Слободан Станковић, парох азбреснички, после дуге и тешке болести.

Опело је служио Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. Г. Арсеније у четвртак 28. фебруара 2019. године у храму Светог Теодора Тирона у селу Азбресници, уз саслужење свештенства Епархије нишке.

Оца Слободана је испратило и мноштво верника и парохијана, са којима је пуне четири деценије делио и добро и зло.

Протонамесник Слободан Станковић рођен је 30. октобра 1956. године у Лесковцу, од оца Милутина и мајке Христине. Основну школу завршио је у Вучју, након чега уписује Богословију светих Кирила и Методија у Призрену. Након завршене богословије, 1979. године ступа у брак са Мирјаном, са којом има троје деце. На празник Успења Пресвете Богородице 28. агуста 1979. године, Његово Преосвештенство епископ нишки господин Иринеј рукополаже га у ђаконски, а сутрадан 29. августа у манастиру светог Романа у Ђунису у свештенички чин. Постављен је за пароха азбресничке парохије, где је непуних 40 година службовао.
{oziogallery 1878}